КОНЕЧНА РАНГ ЛИСТА на кандидати по JАВЕН ОГЛАС бр.02/2019 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

КОНЕЧНА РАНГ ЛИСТА на кандидати по JАВЕН ОГЛАС бр.02/2019

Новости, Соопштенија за јавност  |  28.1.2020

 

 

Конечна ранг - листа

на кандидати со нивните шифри и вкупен број на освоени бодови од административната селекција, испитот и интервјуто

 

 

 

Шифра

Бодови од административна селекција

Бодови од испит

Бодови од познавање на јазик

Бодови од интервју

Вкупно

20190201

 

19

21,25

12

20

72,25

20190204

18,38

21,5

9,5

20

69,38

20190202

23,56

16

10,5

18

68,05

 

 

 

                                          Комисија за селекција за вработување на судски службеник,

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_