КОНЕЧНА РАНГ ЛИСТА на кандидати по JАВЕН ОГЛАС бр.01/2019 точка 2 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

КОНЕЧНА РАНГ ЛИСТА на кандидати по JАВЕН ОГЛАС бр.01/2019 точка 2

Новости, Соопштенија за јавност  |  27.11.2019

Конечна ранг - листа

на кандидати со нивните шифри и вкупен број на освоени бодови од административната селекција, испитот и интервјуто

 

 

 

Шифра

Бодови од административна селекција

Бодови од испит

Бодови од познавање на јазик

Бодови од интервју

Вкупно

20190008

 

24,85

23,75

14

20

82,6

20190003

23,56

21

10

19

73,56

20190011

19

19

13

20

71

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_