ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ ДЕН НА ПРАВДАТА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ОДБЕЛЕЖУВАЊЕ НА ЕВРОПСКИОТ ДЕН НА ПРАВДАТА

Новости, Соопштенија за јавност  |  24.10.2023

25 ОКТОМВРИ

ЕВРОПСКИ ДЕН НА ПРАВДАТА

 

 

Почитувани граѓани,

    Ве известуваме дека по повод 25 Октомври Европскиот ден на правдата, Основен суд Неготино е отворен за граѓаните со цел да се овозможи на граѓаните одблизу да бидат запознаени со основни права во рамки на надлежностите на судот (семејно право, право на сопственост, наследување, договорно право, авторско право и сл.).
     Иницијативата за одбележување е подржана и од Европската Комисија и од Советот на Европа.


          Нека ни е честит Европскиот ден на правдата !

          Повелете !

                                                                                                               Основен суд Неготино

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_