Внатрешна организација [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Внатрешна организација

Структура на судската зграда

Приземје

На приземјето се наоѓаат:

  • Граѓанско одделение
  • Кривично одделение
  • Приемно одделение
  • Прекршочно одделение

I кат

На првиот кат се наоѓаат судниците I-III, кабинетот на Претседателот на судот, како и кабинети на судиите.

II кат

На вториот кат се наоѓаат кабинети на судиите, кабинети на судските соработници, кабинет на информатичар, како и книговодителството и благајната.

 

Правилник за внатрешна организација и систематизација на работните места во Основниот суд Неготино (превземи)

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести


Сите вести