ИЗВЕСТУВАЊЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Новости  |  19.10.2018
На ден 19.10.2018 година почина Зумбуле Даути , судија при Основниот суд Охрид. Функцијата ја извршуваше од 07.07.2009 година како судија во Прекршочниот оддел. По повод смртта на судијата Зумбуле Даути ќе се одржи Комеморативна седница на ден 22.10.2018 година во 11.00 часот во просториите на Основниот суд Охрид , судница 11.
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_