Известување за јавен оглас 1/22 и интерен оглас 1/22 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавен оглас 1/22 и интерен оглас 1/22

Новости  |  15.3.2023

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Во врска со јавен оглас 1/22 и интерен оглас 1/22 на Основен суд Прилеп


Почитувани,

Во врска со објавениот јавен оглас бр.1/2022 за вработување на неопределено време на 1 (еден) судски службеник и објавениот интерниот оглас бр.1/2022 за унапредување на 3 (три) судски службеници во Основен суд Прилеп, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување и Комисијата за селекција за унапредување ќе вршат административна селекција на ден 17.03.2023 година во 09,оо ч. односно 10,оо ч..

           Резултатите од извршените административни селекци на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истите на официјалната интернет страна на судот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_