За судиите [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

За судиите

За решавање на предмети од надлежноста на Основниот суд Прилеп се ангажирани 16 судии

Претседател

CV на Претседател

Судија Зоран Стеваноски

Име и презиме:
Зоран Стеваноски
Година на избор:
2019
Област на која работи судијата:
кривична

Судиите

Судија Сашо Патоски

Судија Сашо Патоски

Име и презиме:
Сашо Патоски
Година на избор:
2008
Област на која работи судијата:
граѓанска

Прва<12>Последна

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_