Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 25.3.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје апелира до дел од адвокатите да не манипулираат со јавноста во однос на условите за водење на судските расправи и почитувањето на мерките на Светсктата здравствена организација и Владата на РСМ во однос на превенција за ширење на вирусот Ковид -19. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 25.3.2020 | Основен суд Скопје I

  ЛИСТА НА ЗАКАЖАНИ СУДСКИ ПРЕДМЕТИ ВО УСЛОВИ НА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

  Согласно препораките на Владата на РСМ како и одлуката на Судскиот совет ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 24.3.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје, ја информира јавноста дека судот, согласно препораките на Светската здравствена организација и Владата на РСМ, ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 23.3.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на денешната главна расправа за предметот со КОК бр. 116/19, познат како „Рекет“... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 20.3.2020 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Согласно препораките на Владата на РСМ како и одлуката на Судскиот совет за судење само на итни и неодложни предмети како превенција од ширење на корона вирусот, ја информираме јавноста дека е објавена листа со броеви на предмети по судии кои ќе се одржуваaт во следните 30 дена, доколку се исполенти сите услови за тоа. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_