Основен суд Скопје I Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 14.3.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за определување мерка притвор за шест лица и мерки за претпазливост за едно лице, кои денеска беа спроведени во судот, судија на претходна постапка по произнесување на лицата како и ценење на фактите и доказите приложени во предлогот , донесе решенија со кои : [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.3.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерки за обезбедување присуство заради основано сомнение дека ја злоупотребиле службената положба и овластување... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.3.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Известување за медиумите и невладините организации [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 01.3.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Реакција на соопштението на синдикатот - САДУ [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 27.2.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Собранието на Република Северна Македонија до Основниот суд Скопје 1 – Скопје во текот на вчерашниот ден достави известување дека не донел одлука за одземање на имунитетот на двајцата пратеници за кои ЈО достави предлози за определување мерка притвор, поради пробиен рок за одлучување. Известувањето од страна на надлежниот судија на претходна постапка во текот на денешниот ден ќе биде доставено до Обвинителството. ... [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_