Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 29.3.2023 | Основен суд Скопје I

  РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022

  РЕЗУЛТАТИ ОД ИСПИТОТ ЗА СУДСКИ СЛУЖБЕНИК ПО ЈАВЕН ОГЛАС БР.9/2022 ЗА РАБОТНО МЕСТО СУДСКИ СОРАБОТНИК, КАТЕГОРИЈА В, НИВО В3, 2-ДВА ИЗВРШИТЕЛИ [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 21.3.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Основниот кривичен суд Скопје, денеска јавно ја објави првостепената пресуда за предметот со К.бр. 817/11 од обвинителството означен како „Маџар телеком“ против обвинетите А.И.С., Р.П. и З.К. на кои им се судеше во отсуство со оглед да не беа достапни за органите на прогон. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 21.3.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 59/22 од обвинителството означен како „Титаник 1“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 23.03.2023 година се отповикува по барање на надлежниот Јавен обвинител. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 21.3.2023 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот ја информираме јавноста дека: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 14.3.2023 | Основен суд Скопје I

  Известување во врска со јавен оглас број 9/2022

  Соопштение за денот и часот на одржување на испитот за судски службеник по јавен оглас 9/2022. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_