Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 14.10.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следата главната расправа за предметот со К.бр. 930/18, во јавноста познат како „Комисија“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за утре се презакажува заради изолација на Јавниот обвинител согласно протоколите за заштита од Ковид – 19. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 13.10.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18, од обвинителството означен како „Титаник“, ја информираме јавноста дека, главната расправа насрочена за 15.10.2021 година се презакажува по барање на надлежниот Јавен обвинител заради неодложни обврски. [повеќе]
 • Новости  | 08.10.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр.2616/20. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 30.9.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр.2616/20 од обвинителството означен како „Моќник“, ја информираме јавноста дека раасправата насрочена за 01.10.2021 година, се одлага по добиено известие од одбраната дека еден од обвинетите се наоѓа во изолација согласно протоколите за заштита од Ковид 19. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 27.9.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 49/20 поврзан со организацијата „Меѓународен сојуз“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 28.09.2021 година, нема да се одржи заради изолација на Претседателот на судечкиот совет согласно протоколите за заштита од Ковид – 19. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_