Основен суд Скопје I Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 16.7.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Реакција на изјавата на Јавниот обвинител. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 15.7.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на повеќе медиуми околу предметот со К.бр 1459/17 од обвинителството означен како „Труст“ ја информираме јавноста дека: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 05.7.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на повеќе новинарски прашања доставени до Основниот кривичен суд – Скопје, во однос на предметот од обвинителството означен како „Труст“, ... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 02.7.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинтелство за определување мерка притвор за шест лица, опфатени со обвинителниот акт за автобуската несреќа која на 13.02.2019 година се случи кај селото Ласкарци... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 01.7.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по жалби од 8 лица, осомничени од Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за кривичното дело Злоупотреба на службената положба и овластување... [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_