Frequently asked questions [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Frequently asked questions

Decision search

Court
Case number
Date
_

The latest news

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  News  | Nov 21, 2022
  Главната расправа за предметот КОК бр. 64/17 од Обвинителство означен како „Тендери“ насрочена за 23.11.2022 година во 10:00 часот, се одлага поради тоа што предметот со сите списи се уште не е вратен по Наредба за супервештачење од Бирото за судски вештачења. Заради интерес на медиумите и невладините организации кои го следат судењето, ја информираме јавноста дека расправата ќе продолжи на 15.12.2022 година во 10:00 часот. Со почит Основен кривичен суд Скопје. [more]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  News  | Jun 9, 2021
  Во однос на сите шпекулации и дезинформации кои во последно време се лиферуваат во јавноста поврзани со предметот познат како „Талир1„ [more]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  News  | Mar 16, 2021
  Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција по јавен оглас 2/2021. [more]

All news