Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен) [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Извештаи (месечен, квартален, полугодишен, годишен)

Основниот суд Скопје I  – Скопје, согласно Судскиот деловник и Законот за судови секоја година изготвува Годишен извештај за работата на судот кои ги доставува до Судскиот совет и Врховниот суд на Р.Македонија, а истите се достапни и на веб – страната на судот.

Година
Вид на извештај
Опис Година Преземање
ТРЕТ КВАРТАЛ-2020
Квартален
2020
Месечен извештај Септември 2020
Месечен
2020
Месечен извештај Август 2020
Месечен
2020
ПОЛУГОДИШЕН-2020
Полугодишен
2020
Месечен извештај Јули 2020
Месечен
2020
ВТОР КВАРТАЛ-2020
Квартален
2020
Месечен извештај Јуни 2020
Месечен
2020
Месечен извештај Мај 2020
Месечен
2020
Месечен извештај Април 2020
Месечен
2020
ПРВ КВАРТАЛ-2020
Квартален
2020

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 28.10.2020
  Основниот кривичен суд Скопје, денеска (28.10.2020 год.) ја објави пресудата за предметот со КОК бр. 101/19 во јавноста познат како „Специјална каса“ според која обвинетите Т.Ј. и С.М. ги огласи за виновни за кривичното дело Злоупотреба на службена положба и овластување по чл. 353 ст.5 в.в со ст.1 од КЗ и ги осудува на казна затвор и тоа: [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 27.10.2020
  Главната расправа за предметот со КОК бр. 57/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ насрочена за 28.10.2020 година се одлага. [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Соопштенија за јавност  | 26.10.2020
  По повод Европскиот ден на правдатата, Основниот кривичен суд Скопје, почитувајќи го Протоколот за заштита од ширење на КОВИД – 19 вирусот, организираше посети на студенти од Правниот факултет при Универзитетот на југоисточна Европа како и членови на Здружението на млади правници. [повеќе]

Сите вести