Сите вести [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести

Година
Категорија

 • Соопштенија за јавност  | 10.10.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основнот јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерки за претпазливост за три лица... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 09.10.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 08.10.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

  ИНФОРМАЦИЈА ЗА ОДЛАГАЊЕ НА ДЕНОТ И ЧАСОТ НА ОДРЖУВАЊЕ НА ВТОРАТА ФАЗА ОД СЕЛЕКЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 03.10.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Покана за брифинг. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 30.9.2019 | Основен суд Скопје I

  ПОКАНА ЗА МЕДИУМИ

  Покана за медиуми по повод отпочнување со аудио снимање на судските расправи. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 30.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

  РЕЗУЛТАТИ ОД АДМИНИСТРАТИВНАТА СЕЛЕКЦИЈА ПО ОГЛАС БР.3/2019 ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА 2-ДВАЈЦА СУДСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ВО ОСНОВЕН КРИВИЧЕН СУД СКОПЈЕ: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 27.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Во однос на одлуката на Уставниот суд на РСМ, а поврзана со решенија од предметот за настаните од 27 – ми април 2017 година, за парични казни на адвокати во постапката, ја информираме јавноста дека: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 24.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје постапувајќи по предлог на одбраната на З.М., опфатен во предметот во јавноста познат како „Рекет“,... [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 23.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

  Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција по објавен оглас. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 20.9.2019 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека, до судија на претходна постапка кој постапува по предлог на одбрана на К.Ј. ... [повеќе]

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_