СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

Соопштенија за јавност  |  05.12.2019
Резултати од административната селекција по Јавен оглас бр.4/2019 Резултати од административната селекција по Јавен оглас бр.4/2019 за вработување на судски референт – дактилограф - Категорија Г ниво Г3 - 1 (еден) извршител и помлад судски референт – доставувач - Категорија Г ниво Г4 – 1 (еден) извршител.

Листи-прилози од административната селекција по Јавен оглас бр.4/2019 и информација за денот и часот на одржувањето на втората фаза на селекција 

Известување за ден и час на полагање на испит за Г3

Известување за ден и час на полагање на испит за Г4

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_