СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  04.5.2017
Главната расправа за предметот со КОК бр. 62/16 за кривичното дело Примање поткуп во кој е обвинето едно лице, која беше закажана за денеска е одложена бидејќи пред отпочнување на главната расправа бранителите на обвинетиот го известија судот дека обвинетиот во 11.00 часот има неодложна средба со висок претставник на ОБСЕ каде се повикани лидерите на политичките партии на посебни состаноци.

Следната главна расправа судот ја закажа за 27 јуни 2017 – та година во 10:00 часот.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_