СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  28.4.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за повторената постапка по предметот со КОК 63/23 познат како „Организатори 27 ми април“ е насрочена за 09.05.2023 година во 11:30 часот, за што веќе се испратени покани до странките во постапката.

Медиумите кои ќе ја снимаат и фотографираат расправата, навреме да обезбедат решенија за снимање и фотографирање од надлежниот Врховен суд на РСМ со новиот број на предмет.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_