СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  24.8.2020
Во Основниот кривичен суд Скопје денеска продолжува главната расправа за предметот со КОК бр. 53/17 од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“.

На денешната расправа се презентираат дел од материјалните докази на обвинителството, претходно селектирани од обвинителот, а по барање на одбараната. Ваквиот начин на презентација е со цел економичност на постапката, со оглед да истите докази веќе беа презентирани пред судењето да почне од почеток заради измена на судечкиот совет.

За главната расправа насрочени се повеќе термини во следниот период со цел да се даде поголем интензитет на судењето.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_