ПОКАНА ЗА МЕДИУМИ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ПОКАНА ЗА МЕДИУМИ

Njoftim për opinionin  |  30 Sht 2019
Покана за медиуми по повод отпочнување со аудио снимање на судските расправи.

Основниот кривичен суд Скопје ги поканува претставниците на медиумите кои ја следат работата на судот во среда 02.10.2019 година на промотивен настан во просториите на кривичниот суд на кој ќе биде промовирана техничката опрема за аудио снимање на судските расправи, донација од Амбасадата на САД во Скопје. За таа цел судот ќе го посети Делегација  на Амбасадата на САД во Скопје предводена од амбасадорката Кејт Мари Брнз.

Настанот ќе започне во 09:30 часот со пристигнување на делегацијата во зградата на Основниот кривичен суд Скопје,

10:00 часот главна расправа на предметот со К.бр.1500/19 која расправа ќе биде аудо снимена со новата опрема,

10:30 изјави за медиумите во холот пред Медиа центарот на Основниот кривичен суд Скопје.

Со почит

Основен кривичен суд Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_