СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  21.3.2018
Заради интерес на одредени медиуми околу пресудата за предметот со К.бр. 127/18 ја информираме јавноста дека Основниот суд Скопје 1 – Скопје ...

Заради интерес на одредени медиуми околу пресудата за предметот со К.бр. 127/18 ја информираме јавноста дека Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја објави пресудата, врз основа на признание на вина, против обвинтетиот И.Ж. за кривично дело Тешка кражба од член 236 ат.1 т.1 од КЗ сторено на 28.10.2017 година во Скопје, со која пресуда се осудува на казна затвор во траење од 6 месеци, а согласно член 114 ст. 2 од ЗКП, обвинетиот се задолжува да го нодмести имотно правното побарување на оштетената.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_