СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  26.5.2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр. 2616/20 познат како „Моќник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 27.05.2022 година се презакажува со оглед да еден од обвинетите ќе биде службено отсутен од земјата, за што е доставено и известување од Собраните на РСМ.

Главната расправа ќе продолжи на следниот термин – 16.06.2022 година од 11:30 часот за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_