СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  29.12.2017
Судечките совети кои постапуваат по предметот...

Судечките совети кои постапуваат по предметот со КОК бр. 59/17 од обвинителството означен како „Тенк“ и КОК бр. 60/17 од обвинителството означен како „Трезор“ оформени по одобрување на обвинителните акти на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите ( СЈО ), одредија термини за одржување на главна расправа и тоа 30.01.2018 година за предметот со КОК бр. 59/17 и 05.02.2018 година за предметот со КОК бр. 60/17, за кога се испратени и покани до странките во постапките.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_