СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Njoftim për opinionin  |  11 Gsh 2021
Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави три пресуди со КЖ 542/21, КЖ 570/21 и КЖ 796/21 со кои ги потврди пресудите на првостепениот суд, во јавноста познати како „Двојник“, односно трите постапки кои беа раздвоени од предметот со К/бр. 996/21.

Во предметот во јавноста познат како „Двојник“ 10 лица , дел со признание на вина, а дел по изведување на доказната постапка, беа огласени за виновни за кривичното дело Злоупотреба на службената положба и овластување.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_