СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  11.9.2018
Судечкиот совет кој постапува по предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“, ...

Судечкиот совет кој постапува по предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“, во присуство на наделжниот обвинител, обвинетите во предметот заедно со нивните бранители и полномошникот на оштетените, денеска извршија увид во возилото марка Опел Омега кое е дел од доказниот материја во предметот. На увидот во депото на Агенција за управување со одземен имот, за прв пат беше дозволено и присуство на сите заинтересирани претставници на медиумите кои го следат предметот, што е дел од заложбите на Основниот суд Скопје 1 – Скопје за поголема транспарентност во работењето на институцијата.

Судењето по кокретниот предмет продолжува со доказна постапка, а продолжението на главната расправа е насроченоза 19 октомври 2018 година во 10:00 часот.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_