СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  29.8.2018
Соопштение во врска со судењето за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“.

Заради зголемен интерес на претставниците на медиумите и невладините организации кои го следат судењето за предметот со КОК бр. 66/17, во јавноста познат како „Монструм“, ги информираме сите заинтересирани дека продолжението на главната расправа закажано за 31.08.2018 година заради технички причини наместо во 10:00 часот ќе започне во 09:00 часот во Судница 1 во старата зграда на Основниот суд Скопје 1 – Скопје.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_