СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА КАНДИДАТИ

Njoftim për opinionin  |  2 Dhj 2019
ИЗВЕСТУВАЊЕ ВО ВРСКА СО ЈАВЕН ОГЛАС бр.4/2019 Соопштение за дата и време за одржување на административна селекција.

Почитувани

Во врска со објавениот оглас бр.4/19 од 14.11.2019 година, за вработување на Судски референт– дактилограф -1 извршител, Помлад судски референт-доставувач – 1 извршител,  на неопределено време во Основниот кривичен суд Скопје, Ве известуваме дека Комисијата за селекција за вработување  ќе врши административна селекција, на ден 05.12.2019 година (четврток) во 10:00 часот.

Резултатите од извршената административна селекција на кандидатите ќе бидат објавени во рок од 3 дена од завршувањето на истата на официјалната интернет страна на судот.

                                         Од Комисијата за селекција за вработување на судски службеници.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_