СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Njoftim për opinionin  |  1 Pri 2019
Известувење за граѓаните кои се јавуваат како странки во одделот прекршоци – сообраќај.

Основниот суд Скопје 1 – Скопје ги известува сите граѓани кои се јавуваат како странки во постапки од одделот прекршоци – Сообраќај дека сите судења од овој оддел кои досега се одржуваа во „бараките“ во близина на Градскиот парк од денеска, 01.04.2019 година, ќе се одржуваат во старата зграда на судот на бул. Гоце Делчев б.б. во комплексот Судска палата.

Повеќе информации за бројот на судница каде е насрочен конкретен предмет, странките може да добијат на шалтeрт за прием во судот.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_