СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Press realeses  |  May 27, 2019
Насрочена расправа за предметот со КОК бр. 38/19

Заради зголемен интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста дека предметот со КОК бр. 38/19 во јавноста познат како „Ликвидација“ кој со решение на Врховниот суд на РСМ е вратен на повторно судење во Кривичниот суд е насрочен за 02.07.2019 година во 10:00 часот во судница 6 за што се испратени покани до странките во постапката.

Со почит Основен Кривичен суд – Скопје.

   


Decision search

Court
Case number
Date
_