СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  15.6.2022
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со К.бр.2616/20 познат како „Моќник“ насрочена за 16.06.2022 година се презакажува за следниот насрочен термин на 27.06.2022 година од 11:00 часот.

Причина за промена на терминот е што до судот е доставено известие дека еден од обвинетите е позитивен на Ковид – 19 вирусот, а заради економичност на постапката странките се веќе известени за новиот термин за судење.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_