СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  16.11.2023
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информирамe јавноста дека глaвната расправа за предметот со К.бр. 349/23 поврзан со Приватна здравствена установа „Жан Митрев“ насрочена за 29 – ти ноември се отповикува заради самитот на ОБСЕ и одлуката на Владата на РСМ за работа со скратено работно време, како и расправата на 6 – ти декември која се отповикува по барање на Јавниот обвинител.

Судењето ќе продолжи на ново определените термини за расправа на 15.12.2023 год. од 12:00 часот и 22.12.2023 год. од 11:00 часот, за што странките во постапката се веќе известени.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_