СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  10.9.2018
Заради зголемен интерес на претставниците на медиумите за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“ ...

Заради зголемен интерес на претставниците на медиумите за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“ ги информираме дека утре 11.09.2018 година во текот на денот  ќе се врши увид во возилото кое е дел од доказниот материјал. Сите претставници на медиумите кои претходно го следеле текот на предметот и сакаат да направат фотографии и снимки од возилото ги замолуваме да бидат присутни најдоцна до 09:30 часот на бензинската пумпа на Макпетрол лоцирана на автопатот Скопје кон Куманово, веднаш по хотел Белви, пред исклучувањето за општина Илинден, од каде ќе бидат упатени до местото за увид.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_