СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  26.10.2018
Заради интерес на повеќе медиуми, ја потврдуваме информацијата....

Заради интерес на повеќе медиуми, ја потврдуваме информацијата дека денеска, пред судењето за предметот од обвинителствотo означен како „Траекторија“, на еден од осудените лица со правосилно потврдената пресуда од страна на Апелaциониот суд - Скопје, за предметот од обвинителството означен како „Тенк“, по претходно неуспешен обид да му биде доставен на домашна адреса, во судот му беше врачен упатениот акт, изготвен од судија за извршување санкции, во кој е наведен максималниот рок од 13 дена кога треба да се јави на издржување на правосилно потврдената санкција.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_