СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Njoftim për opinionin  |  17 Nën 2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со КОК бр. 7/18 од обвинителството означен како „Титаник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 19.11.2021 година се презакажаува за 24.11.2021 година од 10:00 часот во судница 1, заради технички причини односно насрочени други расправи каде како обвинeти се јавуваат истите лица.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Kërkoni aktgjykime/aktvendime

Gjykata
Numri i lëndës
Data
_