СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  20.2.2020
Заради интерес на повеќе медиуми ја информираме јавноста дека Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд достави решенија со кои:

                Заради интерес на повеќе медиуми ја информираме јавноста дека Апелациониот суд Скопје до Основниот кривичен суд достави решенија со кои: Жалбите на Ј.К. и Н.Ј. опфатени во предметот во јавноста познат како „Империја“,  изјавени против решенија на судија на претходна постапка кој постапува по предметот, ги одби како неосновани и ги потврди решенијата од претходна постапка.

Со решенијата на судија на претходна постапка од 05.12.2019 година за Ј.К. и од 10.12.2019 година за Н.Ј. одбиени се предлозите  за укинување на мерката на претпазливост - Привремено одземање на две патни исправи на Ј.К. и една на Н.Ј. со определување на гаранција.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_