СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  01.11.2018
Заради зголемен интерес на медиумите, како суд ја потврдуваме информацијата дека судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопје...

Заради зголемен интерес на медиумите, како суд ја потврдуваме информацијата дека судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите, го уважи предлогот на обвинителството и изрече привремена мерка за обезбедување на недвижен имот на политичка партија опфатена во предлогот.

Со оглед да за истражните односно предистражните постапки е надлежно обвинителството, а во која фаза е конкретната постапка, за повеќе информации ве молиме да се обратите до надлежното обвинителство.

Со почит Основен суд Скопје 1 – Скопје.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_