Основен суд Скопје II Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 18.4.2019 | Основен суд Скопје II

  ДЕМАНТ

  Почитувани, ОСНОВНИОТ СУД СКОПЈЕ II СКОПЈЕ во целост ги демантира наводите во реакцијата на Македонската медиумска асоцијација (ММА) објавена од страна на медиумите Телма под наслов „Основниот суд 2 незаконски влијае на изборниот процес“, Сител под наслов „ММА: Одлуката на судот да додели отштета за 1тв е незаконска“, Канал 5 ТВ под наслов „ММА реагира до ОБСЕ, Судскиот совет и ДКСК на одлуката на Основниот суд Суд – 2 за 100.000 евра непостоечко побарување на 1тв“, Алсат – М под наслов „ММА со реакција за одлуката за Основниот суд – 2 за 1тв“ и на веб порталот А1он.мк под наслов „1ТВ од ДИК може да добие 100 илјади евра“. [повеќе]
 • Новости  | 12.4.2019 | Основен суд Скопје II

  СО О П Ш Т Е Н И Е

  Поради зголемениот интерес на медиумите ја известуваме јавноста дека рочиштето за објава на одлука по предметот П5-61/18 е закажано за ден 22.04.2019 година во 14,30 часот, судница 9 на II кат. [повеќе]
 • Новости  | 01.4.2019 | Основен суд Скопје II

  СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА

  Почитувани, По повод Денот на правосудството, Основниот суд Скопје II Скопје во соработка со Црвен крст – Општинска организација Центар од Скопје, реализираше акција за доброволно дарување крв во просториите на судот. [повеќе]
 • Новости  | 27.3.2019 | Основен суд Скопје II

  ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

  ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО [повеќе]
 • Новости  | 27.2.2019 | Основен суд Скопје II

  СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ

  С О О П Ш Т Е Н И Е Д О М Е Д И У М И Поради поголемиот интерес на медиумите, Ве известуваме дека рочиштето по предметот П5 – 61/18 е закажано за ден 12.04.2019 година, во 12,00 часот, судница 9 на II кат. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_