ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

News  |  Mar 27, 2019
ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

ПОВИК ЗА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРАВОСУДСТВОТО

 

            Почитувани,

 

            По повод Денот на правосудството, Основниот суд Скопје  II Скопје на 01.04.2019 година (понеделник), организира акција за доброволно дарување крв во просториите на судот.

 

            Крводарителската акција ќе се реализира во периодот од 10,00 до 14,00 часот и во неа ќе учестуваат сите вработени во судот кои доброволно ќе се пријават на повикот. 

 

                                                                                         Со почит,

                                                                        Основен суд Скопје II Скопје

   


Decision search

Court
Case number
Date
_