РАНГ ЛИСТИ НА ВИСОКООБРАЗОВНИ УСТАНОВИ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

РАНГ ЛИСТИ НА ВИСОКООБРАЗОВНИ УСТАНОВИ

Новости  |  13.10.2020
во врска со објавениот јавен оглас број – 2/2020 на Основен граѓански суд Скопје

РАНГ ЛИСТИ НА ВИСОКООБРАЗОВНИ УСТАНОВИ во врска со објавениот јавен оглас број – 2/2020 на Основен граѓански суд Скопје


 


 

РАНГ ЛИСТИ НА ВИСОКООБРАЗОВНИ УСТАНОВИ

Во врска со објавениот јавен оглас бр.2/2020 на Основен Граѓански суд Скопје, за вработување на 14 (четиринаесет) судски службеници, ранг листите на високообразовните установи во Република Северна Македонија и надвор од Република Северна Македонија може да се преземат на следните линкови:

Домашна ранг-листа http://www.shanghairanking.com/Macedonian_HEIs_Ranking/Macedonian-HEIs-Ranking-2015-2016.html

Странски ранг-листи http://www.shanghairanking.com/ARWU2020.html

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_