Учество на Претседателот на ОС Штип на Самит за дигитализација на правосудството - Охрид 2022 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Учество на Претседателот на ОС Штип на Самит за дигитализација на правосудството - Охрид 2022

Новости, Соопштенија за јавност  |  17.6.2022
Од 12 до 14.06.2022 година во Охрид се одржа меѓународен Самит за дигитализација на правосудството, ...

Од 12 до 14.06.2022 година во Охрид се одржа меѓународен Самит за дигитализација на правосудството, во кој учество активно зеде и Претседателот на ОС Штип, судијата Ѓорѓи Андонов. Самитот беше под покровителство на Претседателот на РСМ, проф.др.Стево Пендаровски, а учествуваа најрелевантните судски, обвинителски и ИКТ професионалци од регионот и пошироко, а се испрати силна порака за неминовноста од целосна дигитализација на процесите што ќе значи значително поефикасно, поквалитетно и поекономично судство.

Претседателот на ОС Штип учествуваше со излагање на тема Далечински судења и изнесе свои размислувања за потребите, предизвиците и иднината на далечинските судења кај нас и во светот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_