Вработените во ОС Штип со хумана акција за нашите деца [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Вработените во ОС Штип со хумана акција за нашите деца

Соопштенија за јавност  |  30.12.2021
Повеќе ...

Вработените во ОС Штип повторно ја покажаа својата хуманост и донираа средства за подароци и новогодишни пакетчиња за децата од Дневниот центар за деца со аутизам и Малиот групен дом за деца без родители и родителска грижа во Штип. Подароците и пакетчињата им беа дадени на децата на 29.12.2021 година во просториите на Центарот и Домот, при што дечињата се поканети да го посетат ОС Штип и се запознаат со работата на судот и судиите.

На овој начин вработените во ОС Штип уште еднаш ја покажаа својата хуманост и општествена одговорност, грижејќи се за лицата на кои им е потребна поддршка и грижа.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_