Известување за одложени рочишта [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за одложени рочишта

Новости, Соопштенија за јавност  |  26.3.2020

 

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОДЛОЖЕНИ РОЧИШТА

Основен суд Штип известува дека судиите Маја Џорлева, Анита Јорданова и Мери Гичева ќе продолжат да го користат правото за отсуство од работа заради чување на малолетно дете помало од 10 годишна возраст, согласно препораките и одлуката на Владата на РСМ, па закажаните судски рочишта кај овие судии во периодот додека трае вонредната состојба во РСМ СЕ ОДЛОЖЕНИ.

        За следниот ден и час на одржување на овие рочишта странките и учесниците во постапките ќе бидат известени благовремено со доставување на покана.

 

Со почит,

Основен суд Штип

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_