Одадено признание за долгогодишна служба [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Одадено признание за долгогодишна служба

Новости  |  01.4.2022

По повод 31 Март – Денот на македонското правосудство, во ОС Штип беше одржан прием на кој Претседателот на судот, судија Ѓорѓи Андонов, им врачи Благодарници на неколку службеници на судот кои заминаа во пензија во изминатата година, како симболичен начин на искажување благодарност за нивната долгогодишна служба и придонес во градењето и работата на судот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_