Основен суд Штип добитник на Благодарница од УГД Штип [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Основен суд Штип добитник на Благодарница од УГД Штип

Настани, Новости, Соопштенија за јавност  |  28.3.2023

     По повод Патрониот празник на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, на ден 27.03.2023 година, се одржа Свечена Академија во Мултимедијалниот центар на УГД во Штип. На истата беа доделени Плакети на институции во форма на Благодарници за успешна соработка и подршка на УГД. Меѓу институциите-добитници беше и Основниот суд Штип, а во име на судот благодарницата ја прими претседателот Ѓорѓи Андонов.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_