In Memoriam – Јашар Рашидов [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

In Memoriam – Јашар Рашидов

Новости  |  11.7.2023

            In Memoriam – Јашар Рашидов

 

На ден 07.07.2023 година,  почина Јашар Рашидов, долгодишен вработен во Основниот суд во Штип - сега во пензија.

            Јашар Рашидов е роден на 10.11.1954 година во Штип. Во 1975 година е вработен во Општински суд Штип на работно место возач. Од 1996 година продолжил да работи во Основен суд Штип, се до заминување во пензија на 10.11.2018 година. Ја вршеше својата работа професионално, ги негуваше меѓучовечките односи и ќе остане запаметен како почитувана личност и вреден работник и Основниот суд Штип ја искажува својата почит.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_