Одлука за постапување на ОС Штип при услови на пандемија предизвикана од КОВИД 19 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Одлука за постапување на ОС Штип при услови на пандемија предизвикана од КОВИД 19

Соопштенија за јавност  |  01.9.2020

Основен суд Штип ја известува и запознава јавноста со донесената Одлука за постапување во Основниот суд Штип при услови на пандемија предизвикана од вирусот КОВИД 19 со правила за однесување во судската зграда, со која се уредуваат правата и должностите, како и правилата за однесување на сите вработени, странки и посетители на судската зграда, а се со цел заштита на јавното здравје и здравјето на сите граѓани, која може да ја погледнете на следниот линк.

Апелираме за доследно почитување на овие мерки, кои се во функција на превенција и спречување на ширење на заразата предизвикана од вирусот КОВИД-19, како и на непречено функционирање на судот.

 

                                                                                    Основен суд Штип

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_