Внатрешна организација [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Внатрешна организација

Основен суд Штип

е суд со проширена надлежност од прв степен за подражјето на општините Штип и Карбинци и со одделение во Пробиштип.

 

Во склоп на Основен суд Штип постојан два оддела и тоа:

  • Граѓански оддел
  • Кривичен оддел

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_