Европски ден на граѓанска правда- Средба со ученици од СОУ „Нико Нестор“ Струга и Меџународен Универзитет Струга [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Европски ден на граѓанска правда- Средба со ученици од СОУ „Нико Нестор“ Струга и Меџународен Универзитет Струга

Новости  |  25.10.2018
Во рамките на одбележувањето на 25-ти Октомври - Европски ден на граѓанска правда, во просториите на Основен суд Струга се одржа средба со ученици од средно училиште

Во Македонија денеска се одбележува Европскиот ден на граѓанската правда. Иницијативата за одбележување на овој ден потекнува од Европската комисија и од Советот на Европа, кои широко го поддржуваат организирањето на активностите во сите европски држави. По тој повод од 8:30 часот до 16:30 часот сите Основни и Апелациони судови во Република Македонија и Управниот суд во Скопје ќе бидат отворени за граѓаните.Во рамките на одбележувањето на 25-ти Октомври - Европски ден на граѓанска правда, во просториите на Основен суд Струга се одржа средба со ученици од средно училиште -  „Нико Нестор“ од Струга и студенти од Меџународен унивезитет Струга

За работата на Основен суд Струга, историјатот на судот, неговото функционирање, кадровски и технички можности, зборуваше Претседателот на судот Судија Ифет Бајрамоски.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_