Најчесто поставувани прашања [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Најчесто поставувани прашања

1.  Кои документи се потребни за оставинска постапка   Одговор

Почитувани, За поведување на оставинска постапка потребна е смртовница, имотен лист и други докази за сопственост недвижен или подвижен имот на починатото лице.

Прва<1>Последна


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести