Известување во врска со начин на доставување поднесоци [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување во врска со начин на доставување поднесоци

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  17.3.2020

Основен суд Свети Николе, поради настанатата состојба со вирусот Ковид 19, а постапувајќи по препораките од Судскиот совет ги известува странките - ако имаат технички можности поднесоците да ги испраќаат по електронски пат, но скенирани, со потпис и со печат и на начин на кој недвосмислено може да се утврди идентитетот на испраќачот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_